براشینگ کودک
براشینگ کودک

براشینگ کودک

زیبایی و آراستگی موهای کودک شما با یک براشینگ یا کرلی حرفه ای بیشتر نمایان می شود. زیبایی و جلوه بیشتر چهره را با براشینگ کودک تکمیل کنید.

تصمیم‌گیری چیست؟!

تصمیم‌گیری چیست؟!

برای اینکه بدانیم انتخاب و تصمیم گیری صحیح چه طور انجام می شود، ابتدا باید آنها را به خوبی بشناسیم.

براشینگ ساده کودک

براشینگ ساده کودک

65,000 تومان

ثبت سفارش
کرلی کودک

کرلی کودک

80,000 تومان

ثبت سفارش

 

باد موهایت را خواهد برد

نسرین نشسته است رو به روی تلویزیون و بدون توجه به آن مجله را ورق می زند. ساغر حجم انبوه دستبند و گردنبندهایش را ریخته روی میز وسط مبل ها و دارد آن ها را یکی یکی از هم جدا می کند و هر کدام را در جعبه مخصوص خودش می گذارد. مجله را کنار می گذارد و انگار چیزی یادش آمده باشد، چشم هایش را ریز می کند: «ساغر لباست برای شب جمعه اتو نمی خواد؟! کارات روکردی؟!». ساغر سرش را بالا هم نمی آورد. زیبایی مو، براشینگ، مانیکور، پدیکور، پارافین تراپی، کرلی، کرلی حرفه ای، کودکموهایش را که جلوی صورت آمده اند می برد پشت گوشش و می گوید: « لباسم که اتو داره... موهام رو نمی دونم چی کار کنم... این گردنبنده به لباسم میاد؟!». گردنبند را با دستش بالا می آورد و هر دو به آن نگاه می کنند. «نه. این گردنبند به درد یه دورهمی با هم سن و سال های خودت می خوره ... به نظرم بهتره که یه چیز مجلسی تر انتخاب کنی...».زیبایی مو، براشینگ، مانیکور، پدیکور، پارافین تراپی، کرلی، کرلی حرفه ای، کودک، گردنبند نسرین دوباره مجله را بر می دارد و شروع می کند به ورق زدن و می گوید: «می خوای موهات رو براشینگ کنی؟!». ساغر جعبه ها را روی هم می چیند و می گوید: «سختمه برم آرایشگاه...».

در سن و سال نوجوانی، یک کشش عجیب و غریب به کارهای آرایشی ما را وا می دارد به انتخاب. در فیلم ها و عکس ها و همه جا اول به آرایش و مدل موی آدم ها نگاه می کنیم و بعد اگر بخت یار باشد، تازه یادمان می افتد: «داشتم فیلم می دیدما... این خانومه که موهاش فرفری بود چی گفت اصلا! ... بذار یه کم بزنم عقب تر...»... و این طوری است که کم کم دل و حواس آدم به زیبایی جمع می شود. مو هم که همیشه مهم ترین قسمت زیبایی آدم است؛ آن هم در همان سن و سال نوجوانی. فکر می کنم اولین کار آرایشی دنیا که همه ما تجربه اش کرده ایم هم براشینگ باشد. وقتی مو را با کمک برس و حرارت سشوار حالت می دهیم، براشینگ انجام داده ایم. هرچند که سشوار در همه خانه ها وجود دارد و می شود به راحتی خودتان را به میز آرایش برسانید و سشوار را بردارید و موهایتان را خشک کنید، اما براشینگ کودک کاری حرفه ای و نیازمند دست های یک متخصص است. می پرسید چرا؟! هیچ شنیده اید که مو در اثر استفاده نادرست از سشوار ممکن است آسیب ببیند؟! راستش را بخواهید اگر یک فرد متخصص موهای شما را براشینگ کند، هیچ خبری از این آسیب نیست. چون آرایشگران دانش این را دارند که زاویه درستی را میان موی روی برس و حرارت سشوار ایجاد کنند. یکی دیگر از کارهایی که آرایشگر وقت براشینگ موهای شما می تواند انجام دهد و خودتان از پس آن بر نمی آیید، تقسیم بندی درست موهاست. برای همین است که موی براشینگ شده توسط آرایشگر هیچ شباهتی به موی براشینگ شده خودمان ندارد!

روایت مادرانگی نسرین

تازه به خانه رسیده است. کیف و کاغذهایی که در دستش داشته را روی میز اتاق کار می گذارد و توی آشپزخانه زیر کتری را روشن می کند. پرونده آخری که داشته ذهنش را درگیر کرده است. به قول خودش از دست بعضی از موکل ها بیشتر از آنچه باید حرص می خورد. مریم به تلفن همراهش زنگ می زند. انگشتش را می برد به سمت گوشی و ریجکت می کند و فوری با تلفن خانه شماره مریم را می گیرد: «... والا خسته که هستم ولی بیشتر ذهنم درگیر شده... بعضی از پرونده ها خیلی به آدم فشار میاره ... می دونی همیشه تو این جور موقعیت ها به ساغر فکر می کنم. به این که اگر دختر خودم بود چی؟!... مریم جون زنگ می زنن... از آرایشگاه اینترنتی کلون اومده... من برم...». مهسا که می رسد به خانه نسرین، چای تازه هم دم کشیده است. مانیکور، پدیکور و پارافین تراپی دو هفته یک بار، همیشه حال و روز نسرین را تازه می کند. مهسا برایش می گوید دیروز که برای مانیکور مریم رفته بوده، فهمیده که آخر هفته یک مهمانی خانوادگی بزرگ دارند. نسرین هم گفته: «تصمیم گرفتم برای موهای ساغر سفارش براشینگ بدم... خیلی دوست ندارم تو این سن و سال بره آرایشگاه... می دونی که خیلی هم اجتماعی نیست ... فکرکنم باید زنگ بزنم بپرسم برای دختر ده ساله هم براشینگ انجام می دن یا نه ...». آن وقت مهسا دست راست نسرین را یکباره فرو کرده در ظرف پارافین و گفته است: «معلومه که سرویس می دیم... اصلا یه بخش براشینگ کودک داریم ... کرلی هم داره...».

شما کدام مدل براشینگ را دوست دارید؟! موهایی که در انتها به سمت داخل گرد می شوند یا گردی و پیجش به مو به سمت بیرون را می پسندید یا اصلا صافِ صاف و شلاقی؟! شاید هم کلا دنبال یک کِرلی حرفه ای باشید. کرلی (فر) معمولا به دو صورت انجام می شود، گاهی آرایشگر شما بعد از براشینگ کل موهایتان با اتو موی مخصوص یا فر کننده برقی قسمت انتهایی آن را برایتان کرلی می کند و گاهی هم از برس های گرد مخصوصی (برس پیچ کردن) برای این کار استفاده می کند. هیچ فرقی ندارد که کدام وسیله را استفاده کنید؛ در هر صورت نتیجه برای شما موهایی صاف با انتهایی فر خورده است. هر چه قدر موهایتان پرتر و بلندتر باشد، می توانید فر انتهای مو را هم بیشتر و بلندتر کنید؛ ولی کرلی برای موهای تا سر شانه هم زیبایی خاص خودش را دارد.

خورشید مِی زِ مشرقِ ساغر طلوع کرد

نسرین قبل از اینکه به حمام برود ساغر را صدا می کند و می گوید: «سفارش سبد گل دادم برای مهمونی امشب... ممکنه الان برسن... کارت عابر بانک رو گذاشتم روی جا کفشی. رمزش رو هم که بلدی. اگر رسید خودت برو پایین گل رو تحویل بگیر...». ساغر رو به روی آینه اتاق نشسته است و موهای نیمه خیسش را با یک شانه دندانه درشت، شانه می کشد. بعد شانه را می گذارد روی میز و صورتش را جلوی آینه می برد و دقت می کند. دوباره صورتش را از آینه فاصله می دهد و شانه را بر می دارد و به موهایش می کشد. پیش خودش فکر می کند: «چه قدر شکل مامان شدم...».

گردنبند زمردی نسرین را از توی جعبه ماهوت روی میز بر می دارد و با دست دور گردنش نگه می دارد و می خندد. زنگ آیفن صدایش می کند. گردنبد را روی میز ول می کند. «گل رسید...»؛ اما پشت آیفن آرایشگر کلون را می بیند و در را باز می کند.

ساغر شب در مهمانی هر بار که بی کار می شود، دستش را زیر موهای کرلی شده اش می برد و تاب و تکانی به آن می دهد و ذوق می کند. مریم هم که نزدیک نسرین نشسته است و با هم گپ و گفت می کنند، ساغر را صدا می کند: « خاله ببینم موهات رو... وای که چه قدر شکل مامانت شدی...».

پسندیدم 4

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

منو خانه وارد شوید ثبت نام