رنگ مو لایت
رنگ مو لایت

رنگ مو لایت

دلتان هوس یک مِش مو کرده یا انواع لایت مو؟! هرکس باید یک روز رنگ مناسب موهایش را پیدا کند. انواع لایت مو به شما کمک می کند تا وارد دنیای زیبایی شوید.

تا فصلش نگذشته، اسفناج را دریابید

تا فصلش نگذشته، اسفناج را دریابید

اسفناج یک سبزی زمستانی پر فایده است. هر وقت اسفناج خوردن را فراموش کردید، یاد بازوهای آقای اسفناج بیافتید و این مطلب را یک بار دیگر بخوانید.

آمبره، سامبره و بالیاژ

آمبره، سامبره و بالیاژ

600,000 تومان

ثبت سفارش
رنگ ریشه و رنگساژ

رنگ ریشه و رنگساژ

150,000 تومان

ثبت سفارش
لایت مو با اولاپلکس

لایت مو با اولاپلکس

2,500,000 تومان

ثبت سفارش
مش (هایلایت، لولایت و ...)

مش (هایلایت، لولایت و ...)

800,000 تومان

ثبت سفارش
مش 90% (بیش از 30 فویل)

مش 90% (بیش از 30 فویل)

1,200,000 تومان

ثبت سفارش

وقتی رنگ‌ها رخسارها را جاودان می‌کنند!

آمبره، رنگساژ، لولایت، های لایت، سامبره، بالیاژ، هاف لایت، سان لایت، تابستان

شروع هر فصل، تغییرات عمده طبیعی به دنبال دارد. برای همین است که هر فصلی برای شما رنگی دارد. بهارِ سبز، تابستانِ زرد، پاییزِ نارنجی و زمستانِ سفید. نو شدن و تغییر اما تنها مختص درخت و دشت و صحرا نیست؛ انسان بیش از هر موجود دیگری برای طراوت و تازگی‌اش به تغییر دست می‌زند؛ و اگر شما برای یک تغییر رویایی آماده شده‌اید، ما انواع لایت مو را پیشنهاد می‌کنیم.

با اینکه لایت مو برای هر فصلی مناسب است، اما شاید ترکیب زیبای موی لایت شده و پوست آفتاب‌خورده‌ و برنزه که انگار مُهر تابستان را بر تن آدم می‌زند، اولین تصویر ذهنی ما از لایت مو باشد. کمی که بیشتر فکر کنید حتما یاد عکس مدل‌ یا بازیگر مورد علاقه‌تان در هالیوود می‌افتید: یک هوای نارنجی جذاب، صورت برنزه، لیوان لیموناد، تخت آفتاب و ساحل بی‌کران و دریای آبی‌اش. درست حدس زدید: لایت مناسب‌ترین انتخاب زنان برای فصول گرم سال است. اما این فقط تصور ما از یک نوع لایت است.

صبر کنید! ما ذهن شما را خوانده‌ایم. «وقت آرایشگاه رفتن ندارم... لایت کردن خیلی وقتم رو می‌گیره... ای بابا... من که نمی‌تونم مرخصی بگیرم، همه آرایشگاه‌ها هم که شب‌ها بسته هستن... چه دل خوشی!!! مگه گرفتاری درس و مشق بچه‌ها می‌ذاره من از خونه بیرون برم؟... اگر پام نشکسته بود و خونه‌نشین نشده بودم، حتما می‌رفتم آرایشگاه...» این‌ها و بسیار جملات دیگر تمام مشکل و گاهی بهانه‌های زنان است برای تحمل تکراری بودن خود و دوری از تغییراتی که حال دلشان را خوش می‌کند. شاید باورتان نشود، ولی   آرایشگاه اینترنتی کلون نه تنها به شما حق می‌دهد، بلکه کنارتان هم می‌ایستد. بیایید تصور کنیم:

صبح روزی وقتی دارید ظرف‌های صبحانه را در ماشین ظرفشویی می‌چینید، آرایشگر رسمی کلون زنگ خانه‌تان را می‌زند. کمی بعد، از مدت زمان استراحت موهایتان برای بیرنگ شدن ابتدایی(دکلره) استفاده می‌کنید و چای دونفره‌ای روی میز می‌گذارید و همان طور که برای آرایشگرتان خاطره رشد اولین دندان پسر کوچکتان را تعریف می‌کنید، اقدامات ابتدایی ناهار را انجام می‌دهید. بعد وقتی موهایتان از دکلره درآمد و برای رنگ آماده شدید، بوی برنج هم در فضای خانه پیچیده است... آمبره، رنگساژ، لولایت، های لایت، سامبره، بالیاژ، هاف لایت، سان لایت

دست از بهانه گرفتن بردارید. تا مهمانی آخر هفته فرصت زیادی باقی نمانده است. تجربه آمدن آرایشگاه به خانه فرصت بیشتری برای باقی کارها در اختیارتان می‌گذارد. «حالا باید چیکار کنم؟... آمبره چیه دیگه؟... ای بابا یعنی اگه مِش کنم بهتره؟...» می‌دانیم که تا امروز از اطرافیانتان بارها کلمات مربوط به لایت را شنیده‌اید. هایلایت، لو لایت ، آمبره ، سامبره ، بالیاژ و ... شاید بارها هم فکر کرده‌اید که اینها چه فرقی با هم دارند و بعد هم نتیجه گرفته‌اید که این کارها خیلی پیچیده است و اصلا بی خیال! ولی حالا که تصمیمتان را گرفته‌اید و وقت تغییر رسیده، شاید بد نباشد کمی درباره انواع لایت مو با هم گپ بزنیم:

خداحافظی با پیری پوست؛ لولایت (Low Light)

در اصطلاح عامیانه لولایت را سایه روشن می‌نامند؛ درواقع اگر میان موهایی با رنگ روشن، تکه‌های تیره‌تری رنگ آمیزی کنیم، لولایت کرده‌ایم. این کار را می‌توان هم با کلاه و هم با فویل انجام داد.آمبره، رنگساژ، لولایت، های لایت، سامبره، بالیاژ، هاف لایت، سان لایت، موهای اروپایی، محبوب شرقی ها

این نوع از لایت معمولا برای موهای اروپایی که روشن و نازک هستند، مناسب است و چون بدون دکلره و فقط با رنگ مو انجام می‌شود، مخاطبان زیادی دارد. اما لولایت برای موهایی که قبلا روشن شده هم کاربرد دارد، یعنی زمانی که شما فکر می‌کنید موهایتان زیادی روشن شده یا زردی بیش از اندازه‌ای دارد که دیگر دوستش ندارید، لولایت راه چاره است. آرایشگرهای حرفه‌ای با استفاده از این تکنیک و با شناخت رنگ پوست و چشم‌های شما بهترین رنگ را برای بیرون آوردن چهره‌تان از یکنواختی پیشنهاد می‌دهند.

مزیت استفاده از لولایت برای موهای روشن، کم کردن سن کلی چهره است. لولایت کمک می‌کند چروک‌های اطراف چشم و پیشانی کمتر به نظر بیایند و درنتیجه صورت شما را جوان‌تر نشان می‌دهد. شاید به همین خاطر است که در میان خانم‌های مسن و با موهای سفید هم این نوع از لایت بسیار طرفدار دارد. زمان مورد نیاز برای لولایت به طور مستقیم با جنس مو، میزان پر/کم پشتی آن و طول موهای شما مرتبط است.

محبوب شرقی‌ها؛ هایلایت (High Light)

اگر همه چیزهایی که درباره لولایت گفتیم، برعکس کنید، نتیجه هایلایت مو است. به طور کلی های لایت کردن مو یعنی روی موهایی که تیره رنگ است رگه‌های روشن در بیاوریم. بسته به اندازه روشنی، رگه‌های مو (که شما به دلخواهتان انتخاب می‌کنید)، هایلایت را می‌توان با رنگ مو و همین طور دکلره انجام داد. هایلایت مو همیشه در ایران و کشورهای آسیایی برای زنان محبوب بوده است؛ چراکه مشخصه نژاد ما پوست‌های مایل به برنزه و موهای تیره رنگ است. شما خودتان حساب کنید که وجود رگه‌های باریک استخوانی، مرواریدی، کاهی، زیتونی، دودی، قرمز، صورتی و حتی فانتزی‌تر مثل آبی و سبز و بنفش چه قدر می‌تواند چهره شرقی‌تان را شاداب‌تر کند!

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که اکثر خانم‌ها همه انواع لایت را مش می‌دانند، ولی واقعیت این است که مش نوعی هایلایت است. در واقع هر وقت تفاوت رنگ موهای اصلی یا پایه شما با تکه‌های روشن شده، حدود سه درجه باشد، هایلایت انجام شده ولی اگر این تفاوت به هفت درجه برسد (که نیاز به دکلره دارد) موی شما مش شده است.

موهای ماه و خورشیدی؛ سانلایت (Sun Light) و مونلایت (Moon Light)

در مهمانی هفته قبل دوست قدیمیتان را دیده اید که بسیار جوان‌تر و زیباتر از همیشه بوده و فقط یک تکه از موهایش را رنگ کرده. بعد پیش خودتان فکر کرده‌اید که فلانی همیشه ابتکار دارد، اصلا به ذهنم نمی‌رسید که همچین کاری کنم!آمبره، رنگساژ، لولایت، های لایت، سامبره، بالیاژ، هاف لایت، سان لایت، مون لایت

وقتی فقط قسمت مشخصی از موها (یعنی از رستنگاه تا تاج سر) را دکلره و سپس رنگ می‌کنیم، سان لایت انجام داده‌ایم. گاهی زمینه موهایی که قرار است سان لایت بر آن انجام شود، بسیار روشن است و آرایشگر شما تکه‌های روشن‌تری از آن در می‌آورد و بعد رنگشان می‌کند. سان لایت‌ها معمولا با طیف رنگ‌های زرد و نارنجی انجام می‌شوند. مون لایت هم که درست عکس سان لایت است، از انتخاب‌های اول خانم‌های شاغلی است که می‌‌خواهند رنگ شدن موهایشان در خارج از خانه مشخص نشود. در این روش قسمت زیرین موها روشن می‌شود و باقی مو به رنگ خود باقی می‌ماند.

رنگین‌کمانی شدن؛ مووی لایت (Movie Light)

مووی لایت مخصوص افراد شاد و سرزنده است و این روزها میان دختران جوان بسیار طرفدار پیدا کرده و یکی از حرفه‌ای‌ترین انواع لایت محسوب می شود. برای این کار آرایشگر ابتدا یک مستطیل به اندازه دلخواه مشتری، از بالای سر را دکلره می‌کند و بعد از آن‌که این مستطیل را به هفت قسمت افقی تقسیم کرد، با استفاده از رنگ‌های فانتزی، هفت رنگِ رنگین کمانی را روی موها می‌زند. آمبره، رنگساژ، لولایت، های لایت، سامبره، بالیاژ، هاف لایت، سان لایت، یاغی اگر تصمیم دارید مووی لایت کنید، باید بدانید که رنگ‌های فانتزی دوام زیادی ندارند و باید آنها را زودتر از دیگر انواع رنگ تجدید کرد. با این حال چون این رنگ ها پس از مدتی از روی موهای شما شسته می‌شوند، می‌توانید برای بار بعد رنگ‌های دیگر را امتحان کنید و شاید دلیل استقبال جوانترها از این نوع لایت همین باشد.

موهای شب و روزی؛ هاف لایت (Half Light)

یکی از خاص‌ترین و زیباترین انواع لایت مو هافلایت است. در این روش مو را از فرق وسط به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و یک سمت را به رنگ کاملا روشن رنگ می‌کنیم. در این مدل لایت معمولا تفاوت میان رنگ‌ها بسیار زیاد است. اولین بار هاف لایت روی موهای با مدل مصری کوتاه و با ترکیب سفید و سیاه انجام شد، به همین خاطر این شکل به لایت روز و شبی معروف شده است. این روش هاف لایت به دلیل خاص و منحصر به فرد بودن، همیشه مخاطب کمتری داشته است ولی اگر شما از دسته زنان یاغی هستید و تغییرات ناگهانی حال و روزتان را عوض می کند، این مدل هنوز هم بی نظیر است.آمبره، رنگساژ، لولایت، های لایت، سامبره، بالیاژ، هاف لایت، سان لایت

در نوع دیگر هاف لایت نوک مو (معمولا بین سه تا ده سانتی متر) را بلوند کرده و سپس رنگ(معمولا فانتزی) می‌کنند. امروزه آرایشگران مو را از طول یا عرض سر به دو قسمت مساوی تقسیم و هر قسمت را به یک رنگ و لایت خاص در می‌آورند که این نیز یکی دیگر از روش‌های لایت روز و شبی است.

فصلی برای سامبره، آمبره و بالیاژ

موهای پاریسی؛ آمبره (Ombre)

تکنیک آمبره با اینکه حدود دهه 60 میلادی در فرانسه انجام می‌شده است، در کشور ما روش تازه و نوینی برای لایت مو محسوب می‌شود.آمبره، رنگساژ، لولایت، های لایت، سامبره، بالیاژ، هاف لایت، سان لایت، پاریسی جالب است بدانید که آمبره به خاطر نیاز کمی که به نگهداری دارد (به نسبت دیگر لایت‌ها)، بسیار مناسب خانم‌های ساده و کلاسیک و پرمشغله است. این روش که بیشتر برای موی بلند کارایی دارد، با هر جنس مویی سازگار است. وقتی ریشه موهایتان تیره باشد و در مسیرش به سمت پایین روشن‌ و روشن‌تر شود، آمبره انجام داده اید؛ بنابراین این روش برای افرادی که پوست سرشان حساس است بسیار کارایی دارد، چون ریشه مو دکلره نمی‌شود و در نتیجه پوست سر در امان است.

آمبره، رنگساژ، لولایت، های لایت، سامبره، بالیاژ، هاف لایت، سان لایت، پیکاسو

دست پیکاسو روی موها؛ بالیاژ (Balayage)

وقتی دست آرایشگر را برای لایت موهایتان باز می‌گذارید و او نقاشی روی موهایتان را آغاز می‌کند، قدم در راه فوق‌العاده بالیاژ گذاشته‌اید. درواقع بالیاژ هنر آزادانه رنگ و لایت کردن موها توسط استایلیست شماست. آمبره، رنگساژ، لولایت، های لایت، سامبره، بالیاژ، هاف لایت، سان لایت، پیکاسو برای شما که دلتان را به دریا می زنید و بالیاژ می‌کنید، یک خبر خوب داریم: «رشد ماهانه مو و بلند شدن ریشه‌ها ظاهر بالیاژ شده موهایتان را تغییر نمی‌دهد و دیگر نیازی به ریشه‌گیری نیست.»

پالت بی‌نظیرِ تک رنگ؛ سامبره (Sombra)

روش سامبره بسیار شبیه آمبره ولی جدیدتر و پرطرفدارتر است. راستش را بخواهید اگر آمبره و بالیاژ را با هم ترکیب کنیم، سامبره انجام داده‌ایم. در این روش ریشه‌ها به رنگ تیره باقی می‌مانند (اگر ریشه مو سفید یا روشن باشد، تیره می‌شود) آمبره، رنگساژ، لولایت، های لایت، سامبره، بالیاژ، هاف لایت، سان لایتو هر چه به سمت نوک موها می رویم، پالت رنگی ما به سمت روشنی بیشتر می‌رود. تفاوت سامبره با آمبره این است که در این روش تغییر رنگ‌ها نرم‌تر، یک‌دست‌تر و ملایم‌تر صورت می‌گیرد.

پسندیدم 2

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

عالی بود

منو خانه وارد شوید ثبت نام