مارچوبه؛ هیولای خاصیت
مارچوبه؛ هیولای خاصیت

مارچوبه؛ هیولای خاصیت

این روزها با پخش سریال هیولا همه جا حرف از مارچوبه به عنوان سمبلی از تموّل است. راستی شما چه قدر از مارچوبه می دانید؟!

همه آنچه باید درباره مکمل های رشد مو بدانید

همه آنچه باید درباره مکمل های رشد مو بدانید

می گویند مکمل های رشد مو باعث می شود موهای زائد بدن هم بیشتر شوند. می گویند این مکمل ها تاثیر درست و حسابی ندارند. اگر می خواهید واقعیت را بدانید، این مطلب را بخوانید.

مارچوبه؛ هیولای خاصیت

از وقتی سریال هیولا (به کارگردانی مهران مدیری) در تلویزیون خانه ها نمایش داده شد، ریز ریز از گوشه و کنار حرف از گیاه عجیبی به اسم مارچوبه شد. مارچوبه را خود من اولین بار در کتاب آشپزی رزا منتظمی دیده بودم. آن وقت هایی که اینترنت هم نبود تا با سرچ گوگل متوجه شوم این گیاه دقیقا چه چیزی می تواند باشد.

 

 

مارچوبه یک گیاه علفی است که در فصل بهار برداشت می شود. هرچند زمان برداشت آن می تواند در نقاط مختلف دنیا متفاوت باشد اما به طور عام در بهار، (در بعضی از مناطق دنیا حوالی فوریه(بهمن ماه) و گاهی هم حوالی جولای یعنی تیرماه) اگر به بازارهای محصولات گیاهی سر بزنید، می توانید برای خودتان یک دسته مارچوبه تازه تهیه کنید. با این حال کنسرو مارچوبه هم در تمام فصول سال در دسترس شماست. هرچند این گیاه بومی اروپا، آفریقای شمالی و غرب آسیا است اما در خوی، تبریز، نواحی مختلف البرز، اصفهان، اراک، کرمانشاه، شیراز و دزفول نیز کشت می شود.

 

اصلا چرا مارچوبه؟!

اصلا می دانید چرا این گیاه لوبیایی شکل را مارچوبه می نامند؟! به طور معمول وقتی یک گیاه را از ریشه یا ساقه اش جدا می کنیم، مرگ را باور نمی کند و بعضی از فعالیت های متابولیکی خودش را ادامه می دهد. یعنی اکسیژن، تجزیه نشاسته و قند و آزادسازی دی اکسید کربن تا حدی بعد از جدا شدن از ساقه هم ادامه دارد. اما فعالیت تنفس مارچوبه بسیار بیشتر از دیگر گیاهان است. به خاطر همین به سرعت آب خود را از دست می دهد و حالت سفت و چوبی پیدا می کند. البته برای نگهداری از این گیاه می توانید آن را در یک دستمال مرطوب پارچه ای بپیچید و برای مدت بیشتری در یخچال نگه داری کنید.

از خواص این هیولای سبز چه قدر می دانید؟!

می گویند مارچوبه گیاه هزار خاصیت است. چون این گیاه خوشمزه سرشار از ویتامین C، بتاکاروتن، ویتامین E، روی، منیزیم، سلنیوم، تیامین، اسیدفولیک و ... است. راستش را بخواهید مارچوبه یکی از منابع اصلی پروبیوتیک طبیعی است. این مواد در دستگاه گوارش تجزیه نمی شوند و غذای مورد نیاز برای باکتری های روده را فراهم می کنند. این باکتری های پروبیوتیک تجزیه مواد غذایی در دستگاه گوارش را ساده می کنند. و به همین خاطر احتمال ابتلا به بیماری های گوارشی را از بین می برند. شاید یکی از مهم ترین دلایلی که مارچوبه را کنار استیک سرو می کنند، همین باشد. چون هضم گوشت به کمک مارچوبه کار ساده تری است.

 در کنار همه این ها مارچوبه یک گیاه مفید و ضد سرطان هم محسوب می شود. ویتامین C، بتاکاروتن، ویتامین E، روی، منیزیم و سلنیوم که همگی از آنتی اکسیدان های مفید هستند در مارچوبه به میزان زیادی وجود دارند. از طرفی وجود گلوتاتیون در این گیاه به از بین بردن رادیکال‌های آزاد نیز کمک می کند. یک مطالعه در انگلیس نشان داده است که اثرات ضدسرطانی مارچوبه بر سرطان کبد قابل اثبات است.

همه این ها که گفتیم را یک سمت نگه دارید و در سمت دیگر به غلبه مارچوبه بر بیماری های قلبی و دیابت فکر کنید. مقادیر بالای ویتامین‌های گروه B در مارچوبه، به گونه ای موثر میزان قند خون را در بدن مدیریت می کند. اسیدفولیک موجود در این گیاه هم نقش موثری در سلامت قلب ایفا می کند. از طرفی هر 100 گرم مارچوبه فقط 20 کیلوکالری انرژی دارد و این در حالی است که فیبر مناسبی دارد و بدن را برای مدت طولانی سیر نگه می دارد از همین جهت این گیاه می تواند برای کمک به رژیم لاغری در کنار شما باشد. مارچوبه همچنین باعث افزایش متابولیسم بدن می شود.

پسندیدم 2

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

منو خانه وارد شوید ثبت نام