تناسب رنگ مو با چهره
تناسب رنگ مو با چهره

تناسب رنگ مو با چهره

موهایتان را رنگ کرده اید و به نظرتان یک شکل عجیبی از آب درآمده اید؟! راستش را بخواهید همه چیز زیبایی شما به تناسب رنگ چهره و مو ربط دارد.

درباره روغن جوجوبا بیشتر بدانید

درباره روغن جوجوبا بیشتر بدانید

گیاه جوجوبا در ایران کشت نمی شود اما خوشبختانه روغن صاف این گیاه را می توانید از اولین عطاری نزدیک منزلتان تهیه و پوستتان را زیبا کنید.

تناسب رنگ مو با چهره

به طور طبیعی میان رنگ مو و رنگ پوست و چهره یک تناسب جذاب وجود دارد؛ اما چون ما مدام در حال تغییر رنگ موهایمان هستیم، گاهی این تناسب به هم می ریزد. برای همین است که قبل از تغییر رنگ موهایتان باید قانون این تناسب را بشناسید.  

تناسب رنگ پوست و مو

پوست های سبزه نیازمند موهایی با رنگ گرم هستند. یعنی اگر رنگ موی یک خانم سبزه از میان بلوند شکلاتی، بلوند عسلی، قهوه ای متوسط و کاراملی باشد، زیبایی صورتش تکمیل می شود. اما اگر پوست سفیدی داشته باشید، بهتر است سراغ بلوندهای روشن، نسکافه ای، قهوه ای موکا، شرابی و بنفش بروید. البته همه رنگ موهایی که به سمت طلایی می روند هم برای پوست سفید مناسب هستند. اگر سفیدی صورتتان به سردی می زند هم رنگ مویی را انتخاب کنید که حتما ته زمینه طلایی داشته باشد. برای پوست هایی که رنگ گرم دارند و در رنگشان از سبزی سبزه بودن هم خبری نیست، قهوه ای بلوطی، شکلاتی تیره و هایلایت های ابریشمی بسیار زیباست. بعد از اینها نوبت به رنگ پوست خنثی یا کِرم می رسد. پوست های خنثی می توانند از طیف رنگ های قهوه‌ای متوسط یا قرمز متوسط به راحتی استفاده کنند. خرمایی روشن و لایت هایی مانند آمبره کاهی هم برای این افراد مناسب است. گاهی هم ممکن است رنگ پوست طبیعی شما به سرخی بزند. در این صورت قهوه ای تیره، مشکی پرکلاغی، قهوه ای فندقی، شرابی، آلبالویی تیره به صورتتان حال خوشایندی خواهد داد. اگر از زنان رنگین پوست پوست هستید، باید رنگ هایی را انتخاب کنید که از پوستتان کمی تیره تر باشد مثل برنزی و کاراملی تیره. مراقب باشید که رنگ موهایتان به هیچ وجه سمت نارنجی شدن نرود.

تناسب رنگ مو با رنگ چشم

حالا که از تناسب میان رنگ مو با رنگ پوستتان با خبر شدید، بد نیست بدانید یکی از عوامل دیگر در انتخاب رنگ مو، رنگ چشم است. اگر چشم های شما قهوه ای است، باید به دنبال رنگ های گرم باشید: عسلی، فندقی، کاراملی، طلایی و قهوه ای روشن. یادتان باشد که اگر چشم های قهوه ای دارید باید از رنگ موهای یخی و بلوند نقره ای فاصله بگیرید. اگر چشم های رنگی مثل سبز، آبی یا عسلی روشن دارید هم برای تناسب میان انها با رنگ مو باید به فکر باشید. اگر چشم هایتان سبز، آبی و طوسی باشد، باید رنگ موهای روشن را انتخاب کنید. بلوند یخی، بلوند کاپوچینو، بلوطی روشن و خکستری و طوسی برایتان مناسب است. چشم های رنگی و رنگ موی روشن صورت شما را خاص می کند. با این حال اگر پوستتان تیره است، از رنگ های گرم مثل قهوه ای روشن، بلوند تیره، دودی متوسط و عسلی استفاده کنید.

 

 مو ، رنگ مو ، آمبره ، رنگ پوست ، عسلی ، فندقی ، کاراملی

 

 

 

پسندیدم 2

منو خانه وارد شوید ثبت نام