ماساژ درمانی را بشناسید
ماساژ درمانی را بشناسید

ماساژ درمانی را بشناسید

ماساژ درمانی یکی از قدیمی ترین انواع ماساژ است. از فوایدش با خبر باشید تا وقت تجربه ماساژ درمانی لذت بیشتری ببرید.

فواید دارچین برای پوست و مو

فواید دارچین برای پوست و مو

دارچین یک گیاه بسیار خوش عطر است که در طب سنتی خواص بسیاری دارد. در این مطلب با فواید دارچین برای پوست و مو آشنا می شوید.

ماساژ درمانی را بشناسید

تا حالا چند نفر را دیده اید که پیشنهاد ماساژ را رد کند؟! همه ما در هر سطح و اندازه ای با دریافت پیشنهاد ماساژ دلمان قنج می رود و دست و پایمان به لرزه می افتد. اما ماساژ که فقط برای دل خوش شدن ما نیست؛ صد جور فایده و خاصیت با خودش دارد.

 

ماساژ ، آرامش ، کلاژن ، عضلات ، ماساژ درمانی ، کاهش درد ، استرس

 

ماساژ درمانی چیست؟!

ایجاد فشار و مالش بافت های نرم، ماهیچه ها و تاندون های بدن به طوری که موجب آرامش در آنها شود را ماساژ درمانی می گوییم. ماساژ درمانی معمولا با هدف بهبود دردهای ناشی از صدمات و ضربه‌ها یا کاهش درد ناشی از آنها انجام می شود. ماساژهای مختلف با تفاوت در میزان فشار دست ماساژور و تکنیک کاری او ایجاد می شود و در دنیا بیش از ۸۰ نوع ماساژ درمانی وجود دارد: ماساژ بارداری،ماساژ سنگ داغ، ماساژ تایلندی، ماساژ سوئدی، ماساژ شیاتسو، ماساژ ورزشی، بازتاب درمانی و ... از انواع این ماساژ هستند.

 

 

می گویند ماساژ قدیمی ترین نوع درمان جسم (و روح و روان) است. در یافته های تاریخی مربوط به طب سنتی چین، تاریخ ماساژ درمانی به هزاره های قبل از میلاد بر می گردد که برای درمان فلج، تب و لرز، قولنج(گرفتگی های عضلانی) و... استفاده می شده است. در واقع ماساژ در تمام فرهنگ های موجود در زمان باستان کاری رایج و مرسوم بوده است. اما به نظر می رسد که در گذشته دور مردم بدون اینکه از تأثیر فیزیولوژیکی و درمانی ماساژ آگاهی داشته باشند، از آن استفاده می کردند و بعدها به این اثرات پی برده اند. به هر حال نکته حائز اهمیت این است که اقوام پیشرو در زمینه ماساژ مصری ها، ایرانیان، یونانیان، چینی ها و ژاپنی ها بوده اند. بقراط و ابوعلی سینا هم افرادی بوده اند که به طور علمی فواید ماساژ را بررسی کرده اند.

 

 

فواید ماساژ درمانی چیست؟!

انواع مختلفی از ماساژ درمانی در دنیا وجود دارد. ماساژ درمانی در واقع قدیمی ترین نوع ماساژ هم هست. انگار انواع دیگر ماساژ زیرشاخه آن باشند. ماساژ درمانی در حال حاضر تا حدی پیشرفت کرده است که بسیاری از پزشکان آن را به عنوان کمک درمان جهت رسیدن به سلامت استفاده می کنند. ماساژ درمانی با حرکات دست و ایجاد کشش مناسب روی بدن و عضلات انجام می شود. ممکن است ماساژور برای یک بیماری خاص تنها در یک نقطه از بدن شما تمرکز کند اما به طور کلی ماساژ درمانی تمام نقاط بدن را درگیر می کند. در دانش پزشکی جدید ماساژهای درمانی با به کارگیری فشار‌های خاص روی نقاط مختلف بدن و توسط تجهیزات مختلف انجام می شود و یکی از شاخه های فیزیوتراپی است. دیگر فواید این ماساژ:

پسندیدم 1

منو خانه وارد شوید ثبت نام