کوتاهی مو کودک
کوتاهی مو کودک

کوتاهی مو کودک

کوتاهی موی حرفه ای برای سلامت و زیبایی کودکان بسیار اهمیت دارد. کودکان به آرامش و اعتماد به آرایشگر در محیط آشنای خانه وقت کوتاهی مو نیاز دارند. کوتاهی موی کودک را به کلون بسپارید.

کانسیلر چیست؟!

کانسیلر چیست؟!

همه آنچه دوست دارید درباره کانسیلرها و انواع و رنگ های مختلفشان بدانید و به شما نمی گفتند، در یک مطلب جمع شده است.

کوتاهی مو کودک

کوتاهی مو کودک

80,000 تومان

ثبت سفارش

آرایشگر، کوتاهی مو، آرامش، ژلیش ناخن، کوتاهی موی کودک، سرویس کودک، کودک، هانا

به فکر کوتاهی موی عروسک ها باشیم

هانا روی فرشِ نرم و صورتی اتاقش نشسته و باربی های رنگ به رنگش را کنار هم چیده بود. لباس یکی را از تنش بیرون می آورد و تن آن یکی می کرد. بعد کیف کوچک یکی از باربی ها را گردن آن یکی می انداخت و با دخترکان عروسکی اش گرم حرف زدن بود.آرایشگر، کوتاهی مو، آرامش، ژلیش ناخن، کوتاهی موی کودک، سرویس کودک، کودک هاله بیرون از اتاق روی مبل بزرگ سورمه ای نشسته بود، جرعه جرعه از لیوان چایش می نوشید و از دور این عروسک بازی رویایی را تماشا می کرد و لبخند می زد که هانا یکی از باربی ها را برداشت و به سمت هاله آمد: «مامااان... نمی تونم موهای این رو شونه کنم... براش شونه می کنی؟!». آرایشگر، کوتاهی مو، آرامش، ژلیش ناخن، کوتاهی موی کودک، سرویس کودک، کودک، عروسکهاله چای را روی میز گذاشت و شانه را از دست دخترک گرفت و شروع کرد به شانه کشیدن و گفت: «این خانمِ دامن قرمز، خیلی موهاش بلند شده هانا... به نظر من برای اینکه راحت شونه بشه، باید یه کمی پایین موهاش رو کوتاه کنیم... درست مثل موهای تو...»؛ اما هنوز حرف هاله تمام نشده، اخم صورت هانا را برداشت، باربی را از دست مادر قاپ زد و همین طور که به سمت اتاق می رفت، بلند گفت: «نه خیر!»...

دم ظهر همین که بوی برنج بلند می شود در فضای خانه، هاله توی بشقاب صورتی کمی لوبیا پلو می کشد و هانا را صدا می زند برای ناهار. بین خوردن غذا برایش از قصه ماشین ها و هواپیماهایی می گوید که با بارِ لوبیاپلویی، خودشان را به دل هانا می رسانند. بعد همین که بارِ آخرین قطار از توی بشقاب صورتی به سمت لب های خندان و روغنی شدۀ هانا می رود، زنگ در هاله را صدا می کند: «هانا لطفا برو دست و روت رو بشور. دوستم از آرایشگاه اینترنتی کلون رسید.»...آرایشگر، کوتاهی مو، آرامش، ژلیش ناخن، کوتاهی موی کودک، سرویس کودک، کودک هانا از روی صندلی جست می زند پایین و می گوید: «می خوای بازم لاک بزنی؟!». هاله سر تکان می دهد و اوهوم آهسته ای هم می گوید.

کمی بعد وقت ترمیم ناخن، هاله سفره دلش را برای سمیرا باز می کند: «از وقتی هانا اومد، کمتر فرصت می کردم به خودم برسم. راستش هیچ وقت نشده بود که نقاشی رو کنار بگذارم، ولی تا هانا دو سالش بشه حتی فرصت نکردم یه خط کوچیک روی کاغذ بکشم. وقتی بزرگ تر شد، یه کم اوضاع برای منم بهتر شد. اما به هر حال بچه این سنی، دغدغه های خاص خودش رو داره... همین الان نمی تونم راضیش کنم که موهاش رو کوتاه کنه...». سمیرا که بیشترِ کارش با ناخن های هاله تمام شده، همین طور که لاک ها را روی میز می چیند تا هاله رنگ محبوب ژلیش ناخنش را پیدا کند، برایش از سرویس کودک آرایشگاه اینترنتی کلون تعریف می کند. هاله لاک را فراموش می کند و با چشم های از حدقه بیرون زده می گوید: «وااااای چرا به فکر خودم نرسیده بود؟! یعنی برای بچه ها هم سرویس دارید شما؟!».

همیشه راهی هست!

تشریفات ورود به آرایشگاه نه فقط برای هانا که برای هر کودکی دلهره آور است. صداهای عجیب از دل سشوار، بوی رنگ مو و پودر دکلره یا مثلا بوی مواد کراتینه، خانم هایی که موهایشان را در فویل و کلاه پیچیده اند و... برای کودکان تازه و عجیب است. همه این ها را اضافه کنید به این که کودکان از همهمه هم، دلِ خوشی ندارند. خود کوتاه کردن مو! باور کنید که تحمل کوتاهی مو برای کودکان کار ساده ای نیست. راستش را بخواهید حق هم دارند. ما از صبح تا شب به آنها گوشزد می کنیم که تیغ، چاقو و قیچی خطرناک هستند؛ آرایشگر، کوتاهی مو، آرامش، ژلیش ناخن، کوتاهی موی کودک، سرویس کودک، کودکبعد دستشان را می گیریم، می بریم پیش یک غریبه آن هم در یک محیط غریب، روی صندلی بلندی می نشانیم، روپوش تنشان می کنیم، موهایشان را خیس می کنیم و انتظار داریم وقتی آن غریبه با قیچی به صورتشان نزدیک می شود، نترسند. اصلا به نظرتان ممکن است؟! برای همین است که شما حتما یک بار هم که شده در یک آرایشگاه با بچه ای رو به رو شده اید که جیغ های بنفشش تا آسمان بالا رفته! با این که این ترس بسیار طبیعی است و شما به عنوان یک مادرِ عاشق، دوست دارید هر کاری بکنید که کودکتان به آرامش برسد اما واقعا گرفتن این ترس از بچه ها شرایط خاص خودش را لازم دارد. از سمتی نمی شود هم بی خیال کوتاهی موی کودک شویم؛ چون موهای دختر بچه ها هم درست مثل موی ما آدم بزرگ ها نیاز به رسیدگی دارد. یعنی برای سلامتشان هم که شده، باید چند ماه یک بار لااقل آن ها را نوک چینی کنیم.

حالا خیال کنید که شما و کودکتان در خانه نشسته اید و دیگر هیچ محیطی غریبه نیست. بوهای عجیب نمی آید. صندلی های عجیب و غریب و قد بلند وجود ندارد. همهمه ای هم در کار نیست. فرزندتان دارد پازل نیمه کاره اش را تمام می کند که آرایشگرِ کودک کلون برای کوتاهی موی کودک از راه می رسد. بدون هیچ نگرانی و تغییر در شرایط عادی همه چیز کوتاهی مو با خنده و شادی پیش می رود؛ آرایشگر در خانه شماست و شما آرامش دارید. آن وقت احساس نمی کنید زندگی چه قدر راحت تر از قبل شده؟!

خوش گذرانی هانا در خداحافظی با موهایش

وقتی از آرایشگاه اینترنتی کلون می رسند، هاله و هانا روی فرش جلوی تلویزیون نشسته اند و برنامه محبوب هانا را تماشا می کنند. بعد تصمیم می گیرند دو تایی با هم شعر بخوانند: آرایشگر، کوتاهی مو، آرامش، ژلیش ناخن، کوتاهی موی کودک، سرویس کودک، کودک، شعر، ناخون دراز«حسنی نگو بلا بگو... تنبل تنبلا بگو... موی بلند... ناخون دراز... واه و واه و واه....». بعد بیتا که حالا وسایلش را روی میز چیده است رو به هانا می کند و می گوید: «دوست داری منم یه شعر برات بخونم؟!». هانا کمی خودش را جمع می کند و سر تکان می دهد که: «بله». بیتا شروع می کند به شانه کردن موهای هانا: «رفتم بالا شونه بود/ دندونه دندونه بود/ موج موهامو صاف کرد/ پیچید کلاف کلاف کرد/ اومدم پایین قیچی بود/ قیچی می زد هر چی بود/ اومد به خونه ما/ دوست شد با شونه ما/ موی منو کوتاه کرد/ سرم رو مثل ماه کرد...».

چیزی از روز نگذشته است که موهای هانا صاف و مرتب دور شانه هایش ریخته. بیتا وسایلش را توی کیف می چیند و هاله چای تازه را روی میز گذاشته و لبخند از روی لبش نمی رود. آرایشگر، کوتاهی مو، آرامش، ژلیش ناخن، کوتاهی موی کودک، سرویس کودک، کودک، هانا، هالههانا به سمت بیتا می آید و باربی دامن قرمز را به سمتش می گیرد: «خاله موهای اینم یه کم کوتاه می کنی؟!».

پسندیدم 2

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

چه قصه ی قشنگی دست مریزاد

مدیریت وب سایت پسندیدم 0

همراه گرامی از ابراز نظر شما بسیار ممنونیم. در صورت تمایل به درج نظر با نام کاربری خودتان، لطفا در سایت عضو شوید.

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

مثل یک قصه برای دخترم خواندمش. خیلی جالب است. این قصه ها را از کجا می نویسید؟

مدیریت وب سایت پسندیدم 0

دوست کلونی عزیزم روز به خیر. قصه ها توسط گروه تولید محتوای مجموعه کلون نوشته می شوند. خوشحالیم که با ما همراه شده اید.

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

دربررسی محتوایی وبسایت شنا بسیار متحیرمانده ام. این اندازه تلاش برای درست نویسی، فارسی نویسی، صحت موضوعی و همگامسازی آنها با سئو کاری بسیار مشقت بار است. درتمام سالیان کاری با چنین محتوای بی نقصی مواجه نشده بودم. احسنت وبه امید بهترین جایگاه درگوگل برای شما عزیزان

مدیریت وب سایت پسندیدم 0

دوست خوبم سلام. ما در کلون از دریافت پیام پر مهر شما بسیار شادمان شدیم؛ همچنین امیدواری زیبای جناب عالی دلمان را گرم کرد. در کنار همه اینها توجه شما به درست نویسی و فارسی نویسی هم بسیار ارزشمند بوده و نشان از وجود افرادی دلسوز برای ادبیات فارسی دارد... همراه کلون بمانید. دستتان را به گرمی می فشاریم.

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

سلام من از شما برای دخترم سرویس گرفتم بسیار عالی بود تا به حال در هیچ آرایشگاهی همچین سرویس بی نقصی برای ک.دکان ندیده بودم

مدیریت وب سایت پسندیدم 0

سلام دوست نازنینم. بسیار خوشحالیم از دریافت نظر مثبت شما. همراه کلون بمانید.

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

بسیار عالی بود این که داستان بامحتوای نیاز امروزی کودکان همخوانی داشت لذت بخش بود

مدیریت وب سایت پسندیدم 0

ممنون دوست عزیزم. با کلون همراه باشید.

منو خانه وارد شوید ثبت نام