شینیون کودک
شینیون کودک

شینیون کودک

مهمانی یا یک جشن باشکوه در پیش دارید؟! می خواهید برای عکاسی خانوادگی در آتلیه حاضر شوید؟! شینیون کودک او را از همیشه زیباتر و دل شما را گرم تر می کند.

بی بی کرم و سی سی کرم چیست؟!

بی بی کرم و سی سی کرم چیست؟!

از کرم های بی بی و سی سی چیزی می دانید؟! این مطلب را بخوانید تا همه چیز را درباره این کرم ها بدانید.

شینیون کودک

شینیون کودک

100,000 تومان

ثبت سفارش

 

با شینیون کودک، واقعی بدرخشید

عروسی نیلوفر زندگی بهاره را پر کرده است از یک دنیا شادی تازه. همین دیروز وقت ناهار در شرکت برای همکارهایش می گفت: «یه جورایی انگار نیلوفر بچه اول من بوده... قبل از اینکه پَرگل بیاد من با نیلوفر هم خواهر بودن رو حس کردم هم مادر بودن... خیلی برای این عروسی ذوق دارم... باورم نمی شه خواهرم انقدر بزرگ شده باشه...». بعد کمی آب از لیوان کنار دستش نوشیده بود و خنده اش را خورده بود و ادامه داده بود: «می دونین یه هیجان خاصی دارم.. حس می کنم یه کم هول کردم و نمی دونم باید دقیقا چی کار کنم...». آن وقت همه با هم از خاطرات ازدواج خواهر و برادرهایشان و آن هیجان عجیب حرف زده بودند. بعد بهاره دستش را گذاشته بود روی پیشانی اش و فکر کرده بود: «باید یه لیست از کارهای باقی مونده بنویسم برای خودم... آرایش موی خودم... موهای پرگل... کارواش... لباس پویا ... کفش صورتی برای سر عقد رو از کجا بخرم؟! ... اوووف که چه قدر کار دارمآرایش، شینیون، شینیون کودک، شینیون ساده، شینیون ژورنالی، کودک، شینیون شده، کودک...».

اولین باری را به یاد بیاورید که در حوالی نوجوانی متوجه خودتان شدید! برگزاری یک عروسی بزرگ در اطرافتان... آن هم عروسی یکی از اقوام نزدیکتان... خاله، دایی، عمو یا ... یادتان هست؟! چه قدر دلمان می خواست زیباترین نوجوان آن مهمانی باشیم! حق هم داشتیم. تازه داشتیم خودمان را می شناختیم. شما برای آن مهمانی با موهایتان چه کردید؟! شینیون کودک؟! شینیون ساده؟! کرلی؟! بافت ساده؟! خوب یادم هست که من گیج شده بودم و نمی دانستم کدام یک از این ها ممکن است برای شب عروسی عمو جانم من را بهترین دختر ذهن خودم کند! تا اینکه درست یادم نیست چه کسی از لا به لای خانواده پرجمعیت ما نجاتم داد و گفت: «به نظر من که یه شینیون ساده به سبک لباست خیلی میاد...». برای همین بود که شینیون را انتخاب کردم و چه قدر هم حال و روزم خوش بود از این انتخاب.

شینیون یکی از مدل های مرسوم آرایش مو است که شما کم و بیش با آن آشنا هستید. حتی اگر خودتان هم اهل شینیون کردن نباشید، اما این سبک را می شناسید. در واقع وقتی مو را جمع کنیم و در پشت سر ببندیم شینیون انجام داده ایم؛ اما این فقط شینیون ساده است. امروزه انواع مختلفی از شینیون وجود دارد که دیگر منحصر به یک سنجاق کردن ساده مو در پشت سر نیست. شاید قدیم ترها شینیون فقط برای موهای بلند انجام می شد، اما حالا زمانی است که موهای شما هر چه قدر هم که کوتاه باشد، راه شینیون خاص خودش را دارد. بنابراین اگر نوجوانی هستید که می خواهید برای یک مهمانی بزرگ آماده شوید، اگر مادری هستید که قصد دارید فرزندتان را برای یک عکاسی حرفه ای در آتلیه حاضر کنید یا حتی اگر دلتان می خواهد بی هیچ دلیلی به خودتان برسید، نگران کوتاهی موهایتان نباشید، شینیون روی موی شما جواب می دهد.

تا عروسی فقط چند روز مانده است

بهاره و پرگل امروز عصر را اختصاص داده اند به خریدهای آخر و قبل از عروسی و به قول خودشان: «خریدهای مادر و دختری...». از همان خریدهای همیشگی که دست هایشان پر می شود از پاکت های مختلف خرید و بعد در گوشه یک پاساژ خودشان را می رسانند به کافی شاپ و یک فنجان قهوه و یک لیوان شکلات داغ حالشان را بهتر می کند. اما بهاره هنوز کفش صورتی رنگی که می خواست سر سفره عقد بپوشد، پیدا نکرده است. در راه پشت یک ترافیک بی دلیل و عصرگاهی همین طور که پای بهاره از نیم کلاج کلافه شده است و دارد خدا خدا می کند که ترافیک اجازه بدهد قبل از بسته شدن فروشگاه به آنجا برسند، پرگل تند تند لغت های زبانش را حفظ می کند. «پووووف... چه قدر ترافیکه آخه... مامان من صبح روز عروسی باید امتحانم رو بدم و از مدرسه بیام خونه... اینم که وضعیت ترافیکه تو این شهر... واقعا استرس دارم ... مگه قرار نبود من شینیون کنم؟!... می ترسم برای آرایشگاه دیر بشه و من بمونم با موهای وزوزی... حالا من که هیچی ولی خاله نیلو خودش رو می کشه... چه وقت امتحان بود آخه...». بهاره مسیر کوتاهی را که تا ماشین جلویی پیش رو دارد، سریع طی می کند و می گوید: « ترافیک رو که نگو... ولی اصلا نگران نباش... بهت گفتم من همه چیز رو هماهنگ می کنم ... حالا اصلا کی گفته تو قراره بری آرایشگاه؟!... ما باید ساعت دو و نیم از خونه مامانی حرکت کنیم به سمت باغ... بهت می گم چی کار می کنیم حالا... فعلا صبر کن... استرس هم نداشته باش...».

شینیون یا آپ دو یکی از آن کارهای آرایشی است که دقت و ظرافت خاص خودش را دارد. یعنی لازم است یک فرد کاملا متخصص آن را روی سرتان پیاده کند. مدل ها و متدهای مختلفی هم دارد. از ساده ترین حالت های جمع کردن مو بگیرید تا مدل های عجیب و اضافه کردن تور و تاج و موی اضافه همه و همه از عهده یک متخصص حرفه ای شینیون بر می آید. پس نیازی به تردید نیست؛ همین که مدل دلخواهتان را پیدا کردید، دست به کار شوید و دلتان را به دریا بزنید؛ خیالتان هم راحت. شینیون یکی از آن کارهای آرایشی است که از زمان باستان تا همین حالا هیچ وقت از مد نیافتاده است.

درخشش ابدی پرگل در عروسی نیلوفر

صبح همین که پرگل لیوان چای صبحانه را روی میز می گذارد و مقنعه اش را بر می دارد و می ایستد جلوی آینه، بهاره بطری کوچک آب را به دستش می دهد و می گوید: «بابا منتظر می مونه تا امتحانت تموم بشه. بعد شما رو میاره خونه مامانی و خودش می ره کارواش... من همه وسایلت رو می برم اونجا...».

 

پرگل که به خانه مادربزرگ می رسد. برق چشم هایش از کنار در می افتد به همه جای خانه و کیفش را ول می کند یک سمت دیگر... از لای در اتاق نیلوفر را می بیند که آرام دراز کشیده است و آرایشگر کلون دارد صورتش را میکاپ می کند. مامانی و بهاره هم کمی آن طرف تر ایستاده اند و با لبخند پرگل را نگاه می کنند. «آرایشگرش اومده خونه؟! چه باحال...». بهاره سبد چوبی پر از شامپو و لیف را دست پرگل می دهد و با خنده می گوید: « امتحانت چه طور بود؟! ... تا بری یه دوش بگیری یه نفر هم از آرایشگاه اینترنتی کلون برای شینیون موهای تو میاد...».

نزدیک شب است و هوا دارد کم کم به سمت و سوی تاریکی می رود. تمام باغ را نورهای رنگی احاطه کرده اند. بوی خیار و اسپند آمیخته است به هم و صدای موسیقی همه جا را پر کرده است. یکی از دور داد می زند: «عروس و داماد رسیدند...». همه به سمت صدای آن داد حرکت می کنند و صدای دست و خنده و کِل بلند می شود. نیلوفر و برنا از ماشین پیاده می شوند و در مسیر به سمت مهمان ها حرکت می کنند. حالا روی لب همه فقط خنده است و هلهله. آن بوی خیار و اسپند جایش را به بوی شادی داده است. مامانی منقل نقره را جلو می برد و دوباره اسپند می ریزد روی آن. چشم های بهاره هی از اشک شوق پر و خالی می شوند و کفش صورتی رنگش لای سبزی چمن های باغ خودنمایی می کند. پرگل با ظرف نقل ریز جلو می آید و شروع می کند به نقل پاشیدن. نیلوفر بین خوش و بش با اطرافیان سرش را کنار گوش پرگل می آورد و می گوید: « الهی که خاله قربون موهای شینیون شده شما بشه... خیلی خوشگل تر شدی...». پرگل می خندد و می گوید:« خودت هم خیلی ناز شدی...».

پسندیدم 1

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

کودک یعنی چند سال؟

مدیریت وب سایت پسندیدم 0

دوست خوبم سلام. کودک یعنی دختران زیر 15 سال :)

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

منو خانه وارد شوید ثبت نام